Rozwój przyspieszony

Categories STYL ŻYCIA
wyjście ze strefy komfortu

Nie umiem. Nie umiem opowiedzieć Wam jaki był mój tydzień w Kawkowie na Mazurach. Rzadko kiedy aż tak bardzo nie umiem wyrazić moich przeżyć i myśli. Podejrzewam, że to dlatego, że ten tydzień jest po prostu nie do opowiedzenia. Zapraszam więc na post, w którym opowiadam to, czego opowiedzieć nie potrafię.

:::

.
W Kawkowie znalazłam się niespodziewanie dla mnie samej i mojego otoczenia. Impuls i zapisałam się, chwila i już tam byłam. Warsztaty rozwoju wśród grupy kobiet pod skrzydłami niezwykłej osoby – Ewy Foley.

Gdy wróciłam usłyszałam jedno pytanie, które cudownie podsumowuje to jak było: „Ile Ty byłaś na tym wyjeździe? 7 dni czy 5 lat?”.

.
bebuszka_pl slowlife (17).

Nasz tygodniowy warsztat miał kilka kluczowych cech, dzięki którym zapewnił nam potężnego kopa w rozwoju. Czerp z nich garściami, inspiruj się i rozwijaj.
.

Pozwól sobie na tzw. pauzę strategiczną
.
rozwój bebuszka.pl.

Potrzebny jest Ci czas, w którym możesz zatrzymać się, oderwać od codzienności i otoczenia, złapać oddech, wsłuchać się w siebie, nabrać sił. Skoncentrować tylko na danej chwili. Być tu i teraz. Nie chodzi mi o podróże, zwiedzanie, zwykły odpoczynek. Chodzi o skupienie się na sobie, swoim organizmie i jego rozwoju. Zapewne w toku codziennych spraw wydaje się, że nie ma na to możliwości. Praca, bliscy, dom, obowiązki. A przecież, jak mawia Ewa Foley, cmentarz pełen jest osób niezastąpionych. Naprawdę, gdy dasz sobie czas na pauzę, 15 minut, dzień, tydzień, to świat sobie bez Ciebie poradzi. Nie da się stale pędzić bez pauzy. Nie bez szwanku na naszej efektywności, rozwoju, samopoczuciu, zdrowiu. Nie zatrzymujemy się, bo musimy stale zrobić masę rzeczy, a zrobilibyśmy je lepiej, efektywniej i szybciej, gdybyśmy wcześniej mieli chwilę oddechu. Z rozwojem jest jak z kierowaniem autem, nie da się wrzucić na wyższy bieg bez wcześniejszego wrzucenia na luz.

..
bebuszka.pl strefa komfortu.

Wyjdź z Twojej strefy komfortu

Kiedy ostatnio robiłaś/eś coś pierwszy raz w życiu? Coś do czego niby nie masz predyspozycji? Coś poza Twoimi nawykami, schematami? Poza Twoim codziennym rytmem i sytuacjami, w których czujesz się komfortowo i zwyczajnie? By coś zmienić na lepsze, by się rozwinąć, musisz opuścić to, co oczywiste, naturalne, nawykowe. Przełam rutynę, otwórz się na nowe. Testuj się, poznawaj, obserwuj. Próbuj nowych sposobów rozwiązania Twoich codziennych problemów, ucz się dotąd nieznanych dróg zachowań i myślenia.
.
.
Ewa Foley

Lgnij do mądrzejszych od siebie

Nie wynajduj koła na nowo. Na większość Twoich wątpliwości znaleziono odpowiedzi już w starożytności. Jest tyle wiedzy gotowej do zaczerpnięcia – wartościowych cytatów, książek, wykładów. Są też eksperci, od których wiele możemy się nauczyć. Czerpanie wiedzy prosto od nauczyciela jest windą w naszym rozwoju. Po co błądzić? Czas z osobą, która wie więcej od nas i ma bogatsze doświadczenie, która doradzi, skoryguje, zainspiruje, nauczy, zarazi, jest niezastąpiony. Może masz jakiś autorytet, guru, do którego możesz zapisać się na warsztat? Czasem warto odłożyć pieniądze i zainwestować je właśnie w to. Zwrócą się zwielokrotnione w Twoim szczęściu i rozwoju.
.

slowlife rozwój

Miej dogodne warunki

Cudownie jeśli czas przeznaczony na nasz rozwój możemy spędzić na wyjeździe. Z dala od codziennego otoczenia, problemów. W przestrzeni tematycznie związanej z branżą, w której chcemy się rozwijać. Czy nauka projektowania odzieży nie pójdzie nam lepiej we wspaniałej pracowni w stolicy mody? Znajdź dogodne warunki, lecz przede wszystkim oderwij Twoje myśli od domu, pracy, wycisz telefon, bądź offline. Na ten czas bądź tylko Ty i kierunek, w którym chcesz iść.

.
bebuszka_pl slowlife (8)
Ucz się w grupie

Nie ulega wątpliwości, że łatwiej i trwalej uczymy się nowych rzeczy, gdy kilka razy przetworzymy daną informację. Notuj, rysuj, opowiadaj innym czego się uczysz, jakie wyciągasz refleksje. Jeśli możesz ucz się w grupie. Wspólna nauka to wzajemne motywowanie się, inspirowanie, wymiana wiedzy, poczucie wspólnoty doświadczeń, nowe znajomości z osobami, z którymi potem możesz być w dalszym kontakcie. Cudownie jest wiedzieć, że są osoby podobne do nas, tak samo zakręcone w danej dziedzinie. To daje siłę.

.

:::

Masz już pomysł? Masz obszar, w którym chcesz się rozwinąć? Stwórz sobie szansę na turbo przyspieszenie. Znajdź kurs, warsztat, zajęcia, autorytet. Nie musi to być od razu. Ale niech będzie.

:::

Hmm… miałam Wam opowiedzieć jaki był mój czas w Kawkowie. Była to niewątpliwie pauza strategiczna – chwila, w której zatrzymałam się w biegu życia, odpoczęłam i skupiłam tylko na jednym temacie – sobie. Co rusz opuszczałam moją strefę komfortu, robiąc rzeczy, których na co dzień nie robię, ucząc się, przełamując, zgłębiając siebie. Miałam szansę poznania wspaniałej Ewy Foley i zachłannego czerpania z jej mądrości i życiowych doświadczeń. Inspirujące co niemiara! Wszystko to działo się trochę na końcu świata, we wspaniałym, idealnie wybranym miejscu, wśród natury, z biblioteką pełną tematycznych książek. Był to czas spędzony z wyjątkowymi towarzyszkami – kobietami mądrymi, ciepłymi, inspirującymi. Za nami tydzień pełen rozwoju, magii, bliskości. Pełen nowych „Aha”, które gromadziłyśmy o sobie, ludziach i świecie.

.
slow life.
slowlife rozwój bebuszka.pl.
Ewa Foley warsztaty.warsztaty rozwojowe bebuszka
rozwój pauza strategiczna.
rozwój; slowlife.
slowlife medytacja.
slow life, .
slowlife; Ewa Foley.
Ewa Foley .
Ewa Foley warsztaty

8 - komentarze “Rozwój przyspieszony

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *