Ostatnio, rada „Odpocznij” towarzyszy mi co krok. Życzą mi tego bliscy i ciut dalsi. I zapewne mają rację. Niedawno uczestniczyłam w ciekawym warsztacie, podczas którego prowadzący polecał regułę 8-8-8. Osiem godzin na pracę, osiem na sen i osiem na życie rodzinne, relaks, rozwój. Szczęśliwi ci, którym to się udaje! Tak często w biegu codziennym zapominamy o sobie. Tak mało matek i żon znajduje czas na czynności wykonywane wyłącznie dla ich przyjemności, tak wielu mężczyzn rezygnuje z rozwijania swoich życiowych pasji przez zbytnie przytłoczenie pracą i obowiązkami.

Nadchodzi lato. Cudowny czas, podczas którego nawet zjedzenie obiadu może być odpoczynkiem. Wystarczy wziąć koc i wyjść na dwór. Zadanie na letnie miesiące: odpocznijmy, znajdźmy czas dla siebie, swoich organizmów i pasji.

Ja z utęsknieniem wyczekuję lipca, a tymczasem cieszę się niedzielą. Mój weekend był w tym tygodniu jednodniowy, ale za to niedziela okazała się bardzo łaskawa… Trwała i trwała. Doceniam ją.

:::

Znalazłam czas ma mały poranny obchód wokół domu…
.

DSC_5226 .
DSC_5248.

bebuszka_3

.
DSC_5252

.
Wygospodarowałam chwilę na wyjazd do domu rodzinnego. Spontaniczny wspólny obiad i czas. Uwielbiam tę część Koszalina! Dziś nawet ogłosiłam ją najlepszą. Rzadko mieszkając w mieście, możemy mieć pod nosem las i łąki.
.

DSC_5069.

.

DSC_5072.

bebuszka.

DSC_5081.

DSC_5062

.

bebuszka_4

...

DSC_5133.

DSC_5111.

DSC_5155.

DSC_5152

.
W drodze powrotnej do domu, zbierałam kwiaty. Piękne, z łąki. Bukiet z nich mi teraz towarzyszy i daje sporo radości.
.
_DSC_5177

.
W domu … praca. Sporo pracy. Ale w miłych okolicznościach.

.
DSC_5279_1.

bebuszka_1.

DSC_5288.
Miła niedziela musi się dobrze skończyć…

.
DSC_5326.

DSC_5331.

DSC_5362_1

:::

Życzę Wam udanego tygodnia!
Szukajmy chwil by odpocząć.
.
Sun-clipart-free-clip-art-images-clipartcow

2 - komentarze “Odpocznij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *