Kuchnia Społeczna – jestem na tak!

Categories ODŻYWIANIE
Kuchnia Społeczna Koszalin - spotkanie świąteczne. bebuszka.pl

Wyobraźcie sobie spotkanie pełne uśmiechniętych, pozytywnych osób, stołów zastawionych jedzeniem (i to tym zdrowym!), nieśmiało wkradającej się świątecznej atmosfery oraz cudowny efekt całości: wspomożenie szczytnego celu. Takie właśnie było ostatnie spotkanie projektu Kuchnia Społeczna Koszalin.

:::

W przeddzień Mikołajek miałam przyjemność wziąć udział w świątecznym spotkaniu grupy koszalinian, dla których ważne jest to, co jedzą. W ramach Kuchni Społecznej mieszkańcy spotykają się by wspólnie jeść, dzielić się jedzeniem, rozmawiać o nim. Rządzi żywność wegetariańska i wegańska. Żeby wziąć udział w spotkaniu wystarczy przyjść z potrawą, którą chcemy poczęstować innych lub podarować datek w wysokości 10zł, który zostanie przeznaczony na cel charytatywny.

.

Kuchnia Społeczna Koszalin - spotkanie świąteczne. Liczni goście. bebuszka.pl

.

Co mnie urzeka w Kuchni Społecznej?

.

zdrowe przepisy

Kuchnia Społeczna to nie tylko jedzenie – to pożywienie. Smaczne, aromatyczne, różnorodne. Przede wszystkim zdrowe! Projekt nie tylko daje możliwość zjedzenia zdrowej żywności, ale także promuje ją, pokazuje, że nie jest trudno tak się odżywiać. Inspirujące potrawy szybko znikające z półmisków są doskonałym dowodem na to, że zdrowo to też pysznie.

ludzie

Kuchnia Społeczna daje nam niecodzienną możliwość spotkania się z nieznanymi nam mieszkańcami naszego miasta tak po prostu, na wspólnym posiłku. Jeszcze bardziej niezwykłe jest to, że osoby, które tam spotykamy sprawiają wrażenie wyjątkowych – jakoś mniej się spieszą, uśmiechają się pełne życzliwości. Rozmawiają o jedzeniu, wymieniają się przepisami. Tacy ludzie, których chciałoby się poznać. Od przedszkolaka po seniora.

atmosfera

Cudowna odskocznia od komercyjnego świata, w jakim na co dzień się obracamy. Od otoczenia zalanego przetworzoną żywnością. Dużą wartość stanowi to, że pomyślano o tym by datkami wesprzeć cel charytatywny.
.

:::

.
Ogromnie cieszę się, że w Kuchnia Społeczna działa w Koszalinie! Inicjatorkom i lokomotywom napędowym koszalińskiego projektu – serdecznie gratuluję. Mieszkańcom naszego miasta polecam udział w spotkaniach, a tym z daleka, jeśli u Was nie ma Społecznej Kuchni, założenie takiej grupy!

Ja już czekam na następne spotkanie, a tymczasem upiekę wegepasztet podobny do tego, który próbowałam na spotkaniu… 🙂

.

Kuchnia społeczna Koszalin zdrowe jedzenie wegańskie i wegetariańskie. bebuszka.pl

.

Kuchnia Społeczna Koszalin - spotkanie świąteczne pełne zdrowego jedzenia. . bebuszka.pl

.

Kuchnia społeczna Koszalin zdrowe jedzenie wegańskie i wegetariańskie. bebuszka.pl

.

Kuchnia społeczna Koszalin zdrowe jedzenie wegańskie i wegetariańskie. slowfood bebuszka.pl

.

Kuchnia społeczna Koszalin zdrowe jedzenie wegańskie i wegetariańskie. bebuszka.pl

Jeśli znajdujesz się na zdjęciu i nie wyrażasz zgody na jego publikację, proszę o kontakt: bebuszka.pl@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *