Światowy Dzień Zwierząt

Categories OGÓLNE

Dziś obchodzimy święto zwierząt. Wydarzenie osobliwe, ale ważne. Gdyby zwierzęta zniknęły nagle z powierzchni ziemi, my tuż za nimi. Człowiek dzieli ze zwierzętami planetę i dyktuje im warunki życia, często w sposób bezwzględny. Zwierzęta są dla nas pokarmem, pracują z nami, zapewniają nam rozrywkę, są wreszcie naszymi przyjaciółmi, często najbardziej oddanymi jakich mamy.

Współczesny świat nie jest dla zwierząt łaskawy. Ocieplenie klimatu, zmniejszanie się powierzchni naturalnej przyrody, szkodliwe środki uprawy roślin, kłusownictwo, a wreszcie masowa bezwzględna produkcja mięsa.

Zadumajmy się dziś trochę nad wkładem zwierząt w rozwój naszego świata. I zastanówmy jak my możemy im pomóc. Adopcja wirtualna kota z pobliskiego schroniska lub pszczoły w ogólnopolskiej akcji? Zapoczątkowanie kampanii na rzecz zwierząt? Dbanie o nie wyrzucanie mięsa i nie kupowanie go w nadmiarze? Wolontariat, darowizna, adopcja? Możliwości jest bez liku.

Zwierzęta są ważne w moim życiu. Duży zwierzyniec w rodzinnym domu, lata wolontariatu w schronisku, działalność w organizacjach pomagających zwierzętom, praca przy hipoterapii. Dziś rozmyślając o zwierzętach, postanowiłam zapoczątkować na mojej stronie pewną akcję na rzecz czworonożnych. Trzymajcie kciuki by wszystko udało się zorganizować. Jeśli się uda, dam znać! 🙂

Poniżej moi podopieczni, w chwili przygarnięcia i obecnie.

..

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

:::

.

bebuszka_kot_2

.

Kot Światowy Dzień Zwierząt bebuszka .

2 - komentarze “Światowy Dzień Zwierząt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *