Pocztówka z Nowego Jorku

Categories MIEJSCA

To, że Nowy Jork ma w sobie niezwykłą magię jest kwestią bezdyskusyjną. Przekonałam się o tym, gdy w nim byłam, ale przede wszystkim, gdy wróciłam. Choć zrobiłam w życiu masę rzeczy, które kosztowały mnie więcej wysiłku, talentu, wyrzeczeń i determinacji, to właśnie po powrocie z Nowego Jorku i Stanów dostałam najwięcej w moim życiu słów uznania, gratulacji i pytań jak było. Dla mnie było to dość proste. Zdecydowanie są w życiu trudniejsze i droższe rzeczy. Jeśli marzycie o USA to zachęcam do działania. Mało jest miejsc na ziemi, które dają równie dużo przemyśleń i wspomnień 💛 Kilka aspektów sprawiło, że wizyta w Nowym Jorku na zawsze zostanie mi w pamięci…

 

:::   jak u siebie  :::

W Nowym Jorku czułam się naturalnie, swobodnie, bezpiecznie, tak jak u siebie. Choć pojechałam tam z grupą, oddzieliłam się i przez kilka dni praktycznie sama przemierzałam miasto, które nigdy nie śpi. Jeździłam wte i we wte metrem, gubiłam się i odnajdywałam, wjeżdżałam na dachy najwyższych budynków i zjeżdżałam do podziemi, mokłam w deszczu i grzałam w słońcu, biegałam po betonie i leżałam nad jeziorem w Central Parku. Lubię i umiem być sama, zawsze świetnie sobie radzę, ale w Nowym Jorku było to szczególne uczucie. Samodzielne zwiedzanie szło mi tak świetnie, miałam tyle super przygód i miłych nowych znajomości, że poczułam, że już zawsze i wszędzie sobie poradzę. Że świat naprawdę stoi otworem, a wszystkie moje marzenia i ambicje spełnię z łatwością.


bebuszka Nowy Jork

.

:::  porozmawiajmy  :::

Uwielbiam ludzi i jestem ich ciekawa. W Nowym Jorku czułam się jak w niebie, bo co rusz ktoś dosiadał się do mnie, chciał poznać moją historię i opowiedzieć swoją. To w Stanach jest wspaniałe! Ludzie łatwo rozpoczynają dłuższe rozmowy, bo wystarczy spytać „Jaka jest Twoja historia?”. Każdy tu ma inną –  inną narodowość, język, pochodzenie, powody bycia w NY i poprzednie stany/kraje. Podczas takiej rozmowy pojawia się dużo nowych tematów i niespostrzeżenie pogawędka staje się coraz dłuższa i bardziej niezwykła. Chodząc sama, często byłam zagadywana i wielu z tych rozmów nigdy nie zapomnę. BA! Tych rozmów i znajomości mam w sercu tak wiele, że planuję o tym osobny post!

bebuszka Nowy Jork

bebuszka Nowy Jork

.

:::  czas płynie inaczej  :::

Jadąc do Nowego Jorku zrobiłam listę miejsc, które chciałabym odwiedzić. Wiedząc jakie to wielkie miasto i że będę tam tylko kilka dni, nie liczyłam, że uda mi się zobaczyć choć połowę. Zobaczyłam je wszystkie, a nawet jeszcze więcej! Wycisnęłam ten czas jak cytrynę. Niesamowite było to, że z jednej strony każdego dnia robiłam minimum 30.000 kroków i byłam w tak wielu miejscach, a z drugiej strony, miałam sporo niespiesznych chwil. Przesiadywałam w kawiarni delektując się organiczną zieloną herbatą obserwując ludzi mknących przez ulice Manhattanu, leżałam na trawie w Central Parku słuchając ulicznego koncertu muzyków, siedziałam kilka godzin na dachu Top of the Rock podziwiając zachód słońca nad NY i myśląc o życiu i jego regułach. Mój czas w Nowym Jorku był taki intensywny i taki niespieszny jednocześnie, że wydaje się to niemożliwe.

bebuszka Nowy Jork

bebuszka Nowy Jork Monika Widocka

 

:::  jak tu fotogenicznie  :::

Mam taką cechę, że wszędzie gdzie przebywam dostrzegę coś pięknego. Jeśli gdzieś jest ładny listek, ciekawa interakcja między mieszkańcami to ja na pewno to zauważę i zapamiętam. W Nowym Jorku nie trzeba tej mojej cechy, bo tu miejsc i sytuacji filmowo fotogenicznych jest niezliczenie wiele na każdym roku. Tu wszystko jest malownicze, nawet sygnalizacja świetlna, studzienki, płytki w metrze czy rozmowa sprzedawcy z klientem. To najbardziej fotogeniczne i filmowo urokliwe miejsce, w jakim kiedykolwiek byłam. Dla mnie – zapalonej socjolożki, kochającej obserwować miasto i jego mieszkańców – to wymarzone miejsce.

bebuszka Nowy Jork Central Park Monika Widocka

 

***

I taka jest właśnie magia Nowego Jorku… Czułam się tam jak u siebie, poznałam dziesiątki niezapomnianych miejsc i osób, poczułam jaką jestem szczęściarą i jak wiele wspaniałych marzeń do spełnienia przede mną. Jednym z nich jest oczywiście, szybki powrót do Nowego Jorku – jeszcze tyle mam wniosków i wspomnień do zebrania w tym mieście! ♥

.bebuszka Nowy Jork

bebuszka nowy jork most brookliński

bebuszka Nowy Jork dworzec

bebuszka Nowy Jork

bebuszka Nowy Jork

💛

6 - komentarze “Pocztówka z Nowego Jorku

  1. Fajne i prawdziwe,miłe dla czytającego, dlatego, że autentyczne i szczere, co nie jest tak częste i oczywiste.Gratuluję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *